ГПЧЕ ''Алеко Константинов'' град Правец Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ГПЧЕ ''Алеко Константинов'' град Правец Форум


 
ИндексГалерияПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Здравословно ли се храним?

Go down 
+7
cecko
биги
frosch
lexen_
darkkidaaa*Baby
Neo
Evie
11 posters
АвторСъобщение
Evie
Редовен потребител
Редовен потребител
Evie


Брой мнения : 130
Age : 32
Местожителство : Reality
Registration date : 27.11.2008

Здравословно ли се храним? Empty
ПисанеЗаглавие: Здравословно ли се храним?   Здравословно ли се храним? I_icon_minitimeПон Дек 01, 2008 3:55 pm

Какво разбирате под здравословно хранене? По колко пъти на ден се храните? Имате ли определени часове, в които ядете? Има ли значение какво ядете или важно е само стомахът ви да не е празен? Пазите ли диети или си похапвате каквото ви душа иска?
Върнете се в началото Go down
Evie
Редовен потребител
Редовен потребител
Evie


Брой мнения : 130
Age : 32
Местожителство : Reality
Registration date : 27.11.2008

Здравословно ли се храним? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Здравословно ли се храним?   Здравословно ли се храним? I_icon_minitimeПон Дек 01, 2008 4:03 pm

Аз ям, когато ми се яде и каквото ми се яде. Веднъж ям много, друг път съвсем малко. Заради това имам малки спорове с баща ми. Той твърди, че трябва да се яде по 3 пъти на ден, но когато не съм гладна - какво? Да се насилвам, само защото ТРЯБВА?? Не мисля... При положение, че се чувствам добре, защо трябва да се "тъпча"?
Върнете се в началото Go down
Neo
Сеньор
Сеньор
Neo


Брой мнения : 176
Age : 33
Местожителство : Ботевград
Registration date : 23.11.2008

Здравословно ли се храним? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Здравословно ли се храним?   Здравословно ли се храним? I_icon_minitimeПон Дек 01, 2008 5:07 pm

Баща ти твърди, че трябва да се храним по 3 пъти на ден. Ами ако съм гладен?
Върнете се в началото Go down
Evie
Редовен потребител
Редовен потребител
Evie


Брой мнения : 130
Age : 32
Местожителство : Reality
Registration date : 27.11.2008

Здравословно ли се храним? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Здравословно ли се храним?   Здравословно ли се храним? I_icon_minitimeПон Дек 01, 2008 5:13 pm

Е, минимум исках да кажа Very Happy Днес едни съученички обсъждаха дали трябва да се яде 3 пъти на ден в по-големи порции, или по-често и в по-малки порции? Rolling Eyes Така и не разбрах какво решиха, ама мисля, че втория вариант е по-добър.
Върнете се в началото Go down
darkkidaaa*Baby
Нов потребител
Нов потребител
darkkidaaa*Baby


Брой мнения : 18
Age : 33
Registration date : 29.11.2008

Здравословно ли се храним? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Здравословно ли се храним?   Здравословно ли се храним? I_icon_minitimeПон Дек 01, 2008 7:42 pm

относително е ако спазваш диета или искаш да качиш маса \ тва не е за всеки храната е основен източник на енергия за това мин 7 пъти на ден (без сладкото XAXA ) -_-
Върнете се в началото Go down
Evie
Редовен потребител
Редовен потребител
Evie


Брой мнения : 130
Age : 32
Местожителство : Reality
Registration date : 27.11.2008

Здравословно ли се храним? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Здравословно ли се храним?   Здравословно ли се храним? I_icon_minitimeПон Дек 01, 2008 11:09 pm

Аз ако ям по МИН 7 пъти на ден, ще почна да се търкалям Very Happy
Върнете се в началото Go down
lexen_
Администратор
Администратор
lexen_


Брой мнения : 42
Age : 33
Местожителство : Ботевград
Registration date : 18.10.2008

Здравословно ли се храним? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Здравословно ли се храним?   Здравословно ли се храним? I_icon_minitimeВто Дек 02, 2008 9:17 pm

за нищо интересно може дапровериш тук Smile http://zdrave.bg/index.php?c=b&id=10
За здравословно хранене и е трудно да говорим. Всеки ден, когато сме на училище (а и през уикендите) ние изляждаме голямо количество полуфабрикати( като пици, сандвичи, бургери, дюнери и т.н). Сами по себе си тези храни не са от най-полезните, защото съдържат много мазнина (направете си опита- сложете храната в/у обикновенна хартия и след около 15 минути ще видите как хартията се е напоила с мазнина). А от друга страна, един господ знае какво точно съдържат тези "хранителни" продукти - говоря за емулгатори, стабилизатори, оцветители, нишесте, соя и т.н, като някой такива вещества даже са канцерогенни. Може би ще е добре да направим една тема със списъка на вредните и отровни Е-та. Не се чудете защо има толкова химия в храната ни - в България беззаконието е като цар. Аз поне, като си купувам нещо се старая да му погледна етикета и да видя колко гадости съдържа (най-малкото като видя, че има прекалено много Е-та не си купувам продукта). Също така може да се замислите и за всички местни изделия, които ядем - дали производителя и сложил истинско меси, или на мелачката са минали крака, уши, опашки и всякакви такива гуджоли.
Ако не караме цял ден само на суха храна нещата са малко по-добре, защото поемаме истински източник на енергия най-малкото. Поне аз имам възможността като се прибера в нас да ям хубавите готвени бабини манджи, така че ям поне нещо що-годе истинско (казвам истинско, защото някой от продуктите баба и дядо си ги произвеждат сами през лятото).
За храненето три пъти на ден не мога да кажа нищо истинно, защото аз не се храня по график, ям когато съм гладен, по много или по малко. Също така като оставам 3 или 4 дни в седмицата след даскало на СИП-ове тъй наречения график се разбива и не става нищо. Но да чукам на дърво, все още не съм имал проблеми от това и съм си жив и здрав Smile
И нека обобщя: не се храним правилно или здравословно. Виновни са както държавата с нейните формални закони, така и неморалните производители, които гледат да изкарам само колкото се може повече пари с малок ресурс и ниско обслужване. Даже не се знае дали етикетите на някой стоки са истински. Но какво можем да направим - да не ядем много сухи, полуфабрикатни и мазни храни, да хапваме повече плодове и натурално произведени зеленчуци (не такива от оранжерии със амониевата силитра, пестициди и т.н. Laughing ).
Върнете се в началото Go down
https://gpchepravec.bulgarianforum.net
Evie
Редовен потребител
Редовен потребител
Evie


Брой мнения : 130
Age : 32
Местожителство : Reality
Registration date : 27.11.2008

Здравословно ли се храним? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Здравословно ли се храним?   Здравословно ли се храним? I_icon_minitimeВто Дек 02, 2008 11:31 pm

Ммда, и аз обичам манджорлъците на мама sunny Аз съм си поставила за цел от новата година да не ям чипсове, снаксове и тем подобни... за тестените храни и газираните напитки също мисля да приложа някакво ограничение, ама да не казвам голяма приказка, че накрая нищо няма да излезе Very Happy А ако започна и да спортувам, ще взема да влезна във форма Laughing
Върнете се в началото Go down
lexen_
Администратор
Администратор
lexen_


Брой мнения : 42
Age : 33
Местожителство : Ботевград
Registration date : 18.10.2008

Здравословно ли се храним? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Здравословно ли се храним?   Здравословно ли се храним? I_icon_minitimeЧет Дек 04, 2008 3:24 pm

Aко не се лъжа, няколок марки от степовете за напитки съдържаха един стабилизатор, който беше канцерогенен. Аз така и така не им бях фен, намерих си още 1 причина да не ги пия. За чипсовете - ми класическяи чипс са тънко нарязани картофи, които са изпържени (дори аз понякога, като се въоръжа с много търпение си правя домашен чипс на фритюрника Razz). В момента за съжаление всички чисове се приготвят от паста, нещо като каша, което после се излива във формата на познатия ни чипс. Само като си представя нещо с цвете на повръщано че става на чипс и ми се отяжда, и примерно 1 път на месец си купувам чипс. За снаксовете няма да коментирам - Зайо Байо, Зрънчо и т.н са бъкани с нездравословни за организма ни съставки. Тъй като ги мразя, помня последния път че изпозлвах едни такива да запаля огън Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy уви, не стана Twisted Evil
Върнете се в началото Go down
https://gpchepravec.bulgarianforum.net
frosch
Напреднал потребител
Напреднал потребител
frosch


Брой мнения : 71
Age : 31
Registration date : 28.11.2008

Здравословно ли се храним? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Здравословно ли се храним?   Здравословно ли се храним? I_icon_minitimeНед Дек 07, 2008 2:56 am

Докато бягам на пътеката ям кренвиршка.Хем ми сладко, хем изгарям калорий Laughing
Върнете се в началото Go down
биги
Редовен потребител
Редовен потребител
биги


Брой мнения : 94
Age : 32
Registration date : 28.11.2008

Здравословно ли се храним? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Здравословно ли се храним?   Здравословно ли се храним? I_icon_minitimeЧет Дек 11, 2008 8:25 pm

Кренвиршките са гадни поради съдържанието на кренвирш!
Върнете се в началото Go down
Neo
Сеньор
Сеньор
Neo


Брой мнения : 176
Age : 33
Местожителство : Ботевград
Registration date : 23.11.2008

Здравословно ли се храним? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Здравословно ли се храним?   Здравословно ли се храним? I_icon_minitimeПет Дек 12, 2008 5:44 pm

Други твърдят, че е заради киселата краставичка, която обаче ми харесва.
Върнете се в началото Go down
cecko
Нов потребител
Нов потребител
cecko


Брой мнения : 1
Age : 29
Местожителство : Правец
Registration date : 06.12.2008

Здравословно ли се храним? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Здравословно ли се храним?   Здравословно ли се храним? I_icon_minitimeПет Дек 12, 2008 5:55 pm

Ям по седем пъти на ден.Хода на фитнес и на тренировки по баскетбол и ми трябва много енергия.Аз ям здравословно,не се лишавам от нищо!
Върнете се в началото Go down
viks
Почетен Потрбител
Почетен Потрбител
viks


Брой мнения : 303
Age : 33
Местожителство : Ботевград
Registration date : 02.12.2008

Здравословно ли се храним? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Здравословно ли се храним?   Здравословно ли се храним? I_icon_minitimeПет Дек 12, 2008 7:28 pm

ахахах ... абе и аз обичам киселата краставичка ! Laughing

Що се отнася до здравословно хранене, мога да ви бия всичките ... Живея на закуски, пуканки, китайска храна и всякакви видове глезотии, от които дори не се нуждая Laughing Но определено, когато видя, че положението се влошава, предприемам мерки, които се състоят в следното :
Exclamation Закуската е най-важното хранене! не е хубаво да не се закусва ... до скоро и аз не закусвах, но минахме ли първа смяна, определено ми стана навик Laughing плюс това, храната, която организмът приема до обяд, се разгражда ужасно бързо, затова си позволявам и нещо сладичко ;
Exclamation Газираното, чипсовете, сладкото и хляба ако не можете да ги откажете, ги ограничете, просто си позволявайте това, което ви се прииска, колкото да не се мъчите ... диетата ... живот ли е това ?! не pirat
Exclamation Хапвайте, колкото може по-често, но не в промишлени количества! Когато храната се приема на малки порцийки, е по-лесна за усвояване от организма ... недейте цял ден да гладувате, и когато се приберете в 6 следобед да се набухате като ... pig и след това дори да си позволите среднощен обиск на хладилника albino
Exclamation Добре би било ако отвреме-навреме се движите повече, като например да качвате стълбите вместо асансьора Wink
Exclamation Най-важното е да не ограничавате тялото си от нищо - организмът трябва да се храни, да приема витамини, желязо и т.н., затова, яжте месо и риба Wink
Приключвам вече, че усетих, че ставам досадна, дано съм била полезна Wink
Върнете се в началото Go down
gimli
Администратор
Администратор
gimli


Брой мнения : 87
Age : 32
Registration date : 22.11.2008

Здравословно ли се храним? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Здравословно ли се храним?   Здравословно ли се храним? I_icon_minitimeПет Дек 12, 2008 7:59 pm

Ха, всички закуски в стола са ужасно мазни, но за сметка на това са пък вкусни(поне повечето). А освен храната защо не се замислите колко здравословно живеем като цяло. Дали само храненето ни е нездравословно или начинът ни живот, като цяло? Колко от пишещите тук не пушат? Колко не пият?
А по темата- не определено не се храня здравословно Very Happy
Върнете се в началото Go down
http://gpche-pravec.com/news.php
Evie
Редовен потребител
Редовен потребител
Evie


Брой мнения : 130
Age : 32
Местожителство : Reality
Registration date : 27.11.2008

Здравословно ли се храним? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Здравословно ли се храним?   Здравословно ли се храним? I_icon_minitimeСъб Дек 13, 2008 12:39 am

Според вас кое е по-лесно: да се научите да ядете полезни храни или да се откажете от вредните? На мен ми се струва, че с повече желание и воля мога да спра да ям някои храни. Колкото и да са вкусни, бих се лишила от тях, докато много по-трудно бих яла нещо, което не обичам само защото е полезно. Може би от време на време да, но не би ми станало навик. alien
Върнете се в началото Go down
viks
Почетен Потрбител
Почетен Потрбител
viks


Брой мнения : 303
Age : 33
Местожителство : Ботевград
Registration date : 02.12.2008

Здравословно ли се храним? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Здравословно ли се храним?   Здравословно ли се храним? I_icon_minitimeСъб Дек 13, 2008 8:42 pm

Evie написа:
Според вас кое е по-лесно: да се научите да ядете полезни храни или да се откажете от вредните? На мен ми се струва, че с повече желание и воля мога да спра да ям някои храни. Колкото и да са вкусни, бих се лишила от тях, докато много по-трудно бих яла нещо, което не обичам само защото е полезно. Може би от време на време да, но не би ми станало навик. alien

Ами, ако помислим... има полезни и вредни храни, които обичаме, както и полезни и вредни храни, които мразим, така че според мен има как да организираме баланс в храненето, позволявайки си лиготийки и не ограничавайки се до такава степен, че да сме способни да убием човек заради вафла Laughing и все пак мисля, че е по-лесно да се научиш на нещо ново, отколкото да изоставиш старото Rolling Eyes
Върнете се в началото Go down
Geralt of Rivia
Редовен потребител
Редовен потребител
Geralt of Rivia


Брой мнения : 101
Age : 29
Registration date : 27.11.2008

Здравословно ли се храним? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Здравословно ли се храним?   Здравословно ли се храним? I_icon_minitimeСъб Май 23, 2009 12:21 am

Здравословното хранене е доста трудно, поради простата причина, че храната е два вида- полезна и вкусна...
Върнете се в началото Go down
Shpionka_F
Редовен потребител
Редовен потребител
Shpionka_F


Брой мнения : 100
Age : 29
Местожителство : Ботевград
Registration date : 06.12.2008

Здравословно ли се храним? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Здравословно ли се храним?   Здравословно ли се храним? I_icon_minitimeСъб Май 23, 2009 10:54 am

Диета за отслабване!!!


Не можем да ядем телешко, заради "лудите крави" ....

Не можем да ядем пилешко... поради "птичия грип"

Не можем да ядем яйца...

Не можем да ядем свинско....поради „свински грип”

Не можем да ядем риба... тежките метали са отровили водата, а оттам – и рибата ..

Не можем да ядем плодове и зеленчуци...инсектициди, хербициди...


Май ни остана само шоколадът!!!!!!!!

Шоколадът е зеленчук

**

Шоколадът се прави от какаови шушулки/чушки.

чушка=зеленчук

** захарта се изтегля от захарното цвекло .

** лешниците са растение , категория " зеленчук" . Така че шоколадът e зеленчук.

** Ако продължим нататък , шоколадът съдържа и мляко, така че е и здравословна храна .

** стафиди с шоколад , портокалови резенчета в шоколад , всичко това са плодове, така че можем да си хапваме на воля от тях . cheers cheers cheers
Върнете се в началото Go down
http://www.vassilena.com
Sponsored content





Здравословно ли се храним? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Здравословно ли се храним?   Здравословно ли се храним? I_icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Здравословно ли се храним?
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
ГПЧЕ ''Алеко Константинов'' град Правец Форум :: LifeStyle :: Здраве-
Идете на: